Помогнете на развитието на сайта, споделяйки статията с приятели!

Най-добрата полска биатлонистка Моника Хойниш-Старега (29) завърши предолимпийския сезон с два златни медала от полското първенство. На маршрута в Душники-Здруй тя триумфира в дългото бягане от 12,5 км и в спринта на 7,5 км. Тя не се яви в неделното състезание от съвместния старт (също 12,5 км).

В спринтовата надпревара Хойниш изпревари Анна Монка с 27 секунди и Йоана Якиела с 47 секунди. Всички те пропуснаха по 10 удара досега. Катастрофичната стрелба обаче се запази от биатлонистката No2 в Полша Камила Жук. Тя пропусна още пет пъти, точно както предишния ден в дългосрочен план. Този път обаче това означаваше „кутия“ във всеки друг кадър. Камила завърши състезанието на 6-та позиция.

В отсъствието на Хойниш и Жук, Анна Монка (BKS WP Kościelisko) спечели съвместния старт.

За Моника Хойнис още един сезон завършва без място на подиума в случай на най-висок ранг. Върхът на постиженията й в състезанията за Световната купа е 6-то място в преследването в Оберхоф (януари т.г.), а на световните първенства - 6-то място в щафетната надпревара. Въпреки че жителят на Хожув спечели златния медал на Европейското първенство по спринт, това състезание има второстепенен актьорски състав.

Спринтът при мъжете беше спечелен от Анджей Неджа-Кубинец с 12 секунди пред медалиста от Световното първенство за юноши Ян Гунка. Единственият медал, златен, беше спечелен в националното първенство от теоретично най-добрия полски биатлонист Гжегож Гузик. Той спечели състезанието от съвместния старт на 15 км въпреки четири пропуснати удара на 20-ия